Nasza firma jako jedna z niewielu w Polsce oferujemy darmowe wykonanie wizualizacji pokoju dziecięcego z melbami BabyBest oraz meblami sosnowymi. Wystarczy przesłać nam e-mailem wymiary pokoiku i umiejscowienia okna, drzwi, ogólną wizje rozmieszczenia mebli oraz informację o bryłach i kolorach, które Państwa interesują, a my w ciągu 48h (poza weekendami) prześlemy wizualizacje wymarzonego pokoiku Waszego dziecka.

 

Projekt z meblami BabyBest i meblami sosnowymi jest DARMOWY.

 

Nasza firma oferuje wykonanie wizualizacji pokoju dziecięcego także z innymi meblami (poza standardowymi meblami przez nas produkowanym - BabyBest). Abyśmy mogli zaprojektować wymarzony pokój dziecięcy prosimy o przesłanie wymiarów pokoju oraz koncepcji mebli i wystroju (kolory, charakterystyka, rodzaj i kolor mebli z naszego asortymentu lub na indywidualne zamówienie, etc.) Po przesłaniu niezbędnych informacji przygotujemy projekt pokoiku Twojej pociechy oraz prześlemy go Tobie do akceptacji. Po wykonaniu wizualizacji istnieje także możliwość zamówienia w naszej firmie produkcji mebli do tego pokoju.

 

Koszt wykonania projektu mebli niestandardowych uzależniony jest od stopnia skomplikowania projektu.

   

O pokoikach dziecięcych

 

Przy projektowaniu kolorów ścian i mebli dziecięcych należy uwzględnić wiele czynników. Świadomy wybór koloru jest szczególnie ważny.

 

Kolor w pokoju dziecka spełnia wiele zadań:
powinien odpowiadać upodobaniom dziecka - mieścić się w jego ulubionej palecie barw powinien odpowiadać temperamentowi dziecka - tzn. hamować wybuchy energii /lub pobudzać dziecko do działania/ powinien stymulować rozwój pobudzać kreatywność i sprzyjać koncentracji

 

Dzieci w zależności od wieku ujawniają swoje upodobania. Mniej więcej do trzeciego roku życia ulubionym kolorem maluchów jest przeważnie czerwień. Małe dziewczynki lubią zwłaszcza kolor purpurowy lub różowy. Między dziewiątym, a jedenastym rokiem życia pojawia się upodobanie do barw pomarańczowych, żółtych, następnie zieleni. Zieleń to kolor powstały z połączenia żółtego i niebieskiego. Te upodobania zgodne są z rozwojem dziecka - w tym wieku dziecko uczy się w coraz większym stopniu korzystać ze swojego intelektu, a jego rozwojowi służy kolor niebieski. Jest on preferowany przez dzieci od dwunastego roku życia

 

Przy urządzaniu pokoju dziecka warto również pamiętać, że powinny w nim dominować barwy zdecydowane. Kolor radosny, ale nie rozpraszający. W pokojach dziecięcych i młodzieżowych bardziej niż w jakichkolwiek innych uzasadnione jest komponowanie wnętrza w różnych odcieniach barw. Generalną zasadą planowania koloru we wnętrzu jest utrzymywanie większości dużych powierzchni jak: ściany, sufity, podłogi w jaśniejszych odcieniach (możemy zaakcentować mocniej np. jedną ze ścian, taką która jest tłem dla mebli), a detali - firanek, poduszek, pościeli w tonach mocniejszych. Meble, zabawki, stoły do pracy najlepiej z drewna. Możemy zostawić naturalny kolor np. na tle mocniejszej ściany, lub zabarwić drewno jedna z kolorowych emalii. Oczywiście powinniśmy kontrolować paletę użytych kolorów - w obliczu wielobarwności przedmiotów codziennego dziecięcego użytku - zabawki, materiały do szkoły, możemy ujednolicić kolor mebli i połączyć np. z 2 odcieniami kolorów zastosowanych w pokoju (np. akcent mocniejszego koloru - jedna ze ścian , reszta ścian i sufit - jaśniejszy odcień).

Poniżej kilka przykładowych projektów: